Aktualności Google Talk Google wywiady

Isabel Aguilera – będzie telefon Google

Isabel Aguilera (szef hiszpańskiego i portugalskiego Google) w wywiadzie dla http://www.noticias.com, inżynierowie pracują nad telefonem umożliwiającym dostęp do mobilnej wersji serwisu Google.

Google potwierdza, że w firmie są prowadzone prace nad projektem telefonu komórkowego. Jednak z wypowiedzi przedstawicieli firmy wynika, że produkt ma niski priorytet i nie należy się go szybko spodziewać na rynku.

Z komunikatu prasowego wynika, że urządzenia przenośne są dla Google ważną dziedziną i firma ma zamiar pozostać skoncentrowana na tworzeniu aplikacji i na współpracy z producentami sprzętu.

Telefon będzie umożliwiał korzystanie z takich usług jak wyszukiwarka, gMail, Google Maps.
Jak mówi Aguilera – celem projektu jest udostępnienie telefonu użytkownikom z krajów rozwijających się, w których nie ma wielu komputerów osobistych, ale telefony są dosyć często spotykane.

Niestety reszta informacji, jak np. dostępność czy system operacyjny pozostaje w sferze plotek.

Część spekulacji mówi o smartphonie z zaimplementowanym systemem Java. Na to wskazują istniejące już javove wersje poczty i map Google. Być może telefon będzie obsługiwał arkusz i edytor tekstów.

Oświadczenie zapewne trochę ograniczy krążące od kilku miesięcy pogłoski, że Google pracuje nad mobilnym systemem operacyjnym lub wręcz całym zestawem. Plotki były wzmacniane przez wypowiedzi przedstawicieli firmy, którzy sugerowali, że telefony komórkowe mogłyby być rozdawane za darmo dzięki subsydiowaniu ich przez serwisy zajmujące się reklamą.

za 4press.pl

Similar Posts

One thought on “Isabel Aguilera – będzie telefon Google
 1. Mam świeżutkiego G1 od 2 dni i powiem Wam…to jest to!!!!!!!!

  Kilka informacji na gorąco:
  – poczta i kalendarz google w telefonie :) Teraz mam swoje ulubione programy zawsze pod ręką i dostęp do poczty która ściąga mi wiadomości z 5 kont do jednego panela :)
  – niesamowita aplikacja zintegrowana z google maps – tego nawet opisac sie nie da :)
  – aplikacja do ściągania utworów muzycznych z Amazon – średnio przydatna, ale fajnie działa przesłuchiwanie fragmentów utworów
  – full programów udostępnionych przez Google – ustawiasz telefon pod siebie!! (cały czas się bawię)
  – świetna jakość dźwięku podczas rozmowy, telefon nie gubi sygnału
  – bardzo lekki…można odpisywać na korespondencję mailową nawet w kolejce do banku ;)

  Minusy:
  – brak emulacji klawiatury querty (jest pelnowymiarowa klawiatura, ale w momencie gdy ktos nie chce rozsuwać urządzenia – przydała by sie emulacja na wyswietlaczu
  – cena (coś za coś – mój google po prostu zarobi na siebie ; )

  Ciężko było wybrać sklep, w końcu zamówiłem w Polskim – miał najlepsze opinie i wszystko sprowadza legalne, wiec fakturę i gwarancje dostałem bez problemu. Jeśli coś będzie nie tak – wymienią mi na nowy. Czekałem 8 dni na relalizację i mam :)

  Może komuś się przyda:
  http://techmarket.pl/produkt-Palmtopy_HTC_Telefon_Google_HTC_G1_popielaty-htc_g1,125.html

Comments are closed.