Aktualności

Google Apps atakuje

Zestaw aplikacji biurowych online – Google Apps został przyjęty jako podstawy pakiet do pracy w:

Na skorzystanie z oferty Google zdecydowały się University of North Carolina Greensboro, Clemson University, University of Texas San Antonio, Kennesaw State University oraz Arkansas State University.

Pięć amerykańskich uniwersytetów zdecydowało się na skorzystanie z darmowego pakietu aplikacji biurowych Google Apps – informuje serwis ars technica.

Uczelnie będą używać wersji pakietu o nazwie Google Apps Education Edition, w którego skład wchodzą m.in. klient poczty e-mail, kalendarz, edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny.

Google ogłosiło także, że z pakietu Google Apps będą korzystać uczelnie zagraniczne, takie jak Hebrew University w Jerozolimie, Trinity College w Dublinie, Nihon University w Tokio, Macquarie University w Sydney oraz Universidad Panamericana w Guadalajarze.

W Polsce Google Aps rozpoczyna wdrażać MTV Polska:

google-aps-mtv

W jej ramach każdy użytkownik, który wejdzie na www.mtv.pl, będzie mógł założyć swoją pocztę z domeną @mtv.pl. Serwis został uruchomiony w oparciu o technologię Google Apps. W niedalekiej przyszłości planowane jest również uruchomienie na stronie MTV Polska nowego serwisu blogowego.

Warto dodać o współpracy Capgemini z Google (AP informacja)

Strona informacyjna: http://www.capgemini.com/google

Similar Posts